گرم ایران

اعلام زمان لغو تحریم ها

سه شنبه 10 شهریور 1394 ساعت 3:47
  • اخبار روز
  • بازدید : 6195
بوشهرنیوز: سخنگوی سازمان انرژی اتمی اواخر مهر را زمان آغاز فرآیند اجرای تعهدات کشورمان، تایید آن در آژانس و لغو تحریم‌ها در چارچوب برجام اعلام کرد.

اعلام زمان لغو تحریم ها

بهروز کمالوندی معاون امور حقوقی، بین‌الملل و مجلس سازمان انرژی اتمی و سخنگوی این سازمان در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما، اواخر مهر را زمان آغاز فرآیند اجرای تعهدات کشورمان، تایید آن در آژانس و لغو تحریم‌ها در چارچوب برجام اعلام کرد.
بهروز کمالوندی در در این باره گفت: ۹۰ روز پس از پایان مذاکرات و صدور قطعنامه در شورای امنیت یعنی تا اواخر مهر انتهای پروسه‌ای است که باید مراحل قانونی بررسی توافق در ایران و کشورهای ۱+۵ اگر لازم است، انجام شود.

وی افزود: ‌البته ممکن است این کار بنا بر ملاحظاتی ۱۰ تا ۱۲ روز زودتر از این موعد هم انجام شود.

کمالوندی همچنین احتمال رد برجام را در کنگره آمریکا تا ۹۹ درصد محتمل دانست و گفت: طبیعی است که رئیس جمهور آمریکا هم آن را وتو کند و ممکن است از همه مهلتی که برای وتو دارد استفاده کند یا نکند؛ اما زمانی که همه کشورها اعلام کنند که مراحل قانونی را تمام کرده‌اند، آنگاه زمان اجرای تعهدات طرف‌ها آغاز می‌شود.

وی افزود: طبعا طرف مقابل نیز لغو تحریم‌ها را اعلام خواهد کرد، منتهی در اختیار کشور ما خواهد بود که با اجرای تعهداتش، تاریخ لغو تحریم‌ها را تعیین کند و آنان نیز تاریخ تعهداتشان را می‌گویند و اختیاری در تغییر آن نخواهند داشت.

کمالوندی گفت:‌ به محض اینکه این تعهدات اجرا شود و به تایید آژانس برسد عملا اجرایی خواهد شد و دیگر نیازی به کسب موافقت ۱+۵ نیست. اجرای تعهدات طرف مقابل به نحوه انجام اقدامات ما بستگی دارد که درحال بررسی هستیم که چه مدت طول می‌کشد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: ‌البته مدت زیادی طول نمی‌کشد، اما به هر حال ما باید اقداماتمان را انجام دهیم و عملا پس از آن تعهدات طرف مقابل هم که لغو تحریم‌هاست، انجام می‌شود.چاپ خبر


نظر

 
 
  
ارسال

نمایندگان خدمات پس از فروش

مشکلی با محصولات گرم ایران دارید؟ نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش را بیابید...

جستجو

خدمات مشتریان گرم‌ایران

سوالات خود را از طریق تلفن 36154-051 و یا سایر روش ها با ما درمیان بگذارید...

تماس