گرم ایران

مرغ رکورد زد

چهار شنبه 27 اسفند 1393 ساعت 1:14
  • اخبار و اطلاعیه ها--گرم ایران
  • بازدید : 8639
در حالی که قیمت گوشت مرغ امروز - سه‌شنبه - در بازار مصرف به کیلویی ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان رسیده است، رییس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی دلیل افزایش قیمت را افزایش ۳۰ درصدی تقاضا عنوان کرد و گفت: مردم می‌توانند به جای خرید هر کیلو مرغ ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومانی، مرغ منجمد کیلویی ۵۵۰۰ تومانی بخرند.

مرغ رکورد زد


درباره افزایش یک تا ۲۰۰۰ تومانی قیمت مرغ در برخی مغازه های سطح شهر در آستانه سال جدید اظهار کرد: به‌طور معمول در ۴۰ روز پایانی سال، تقاضای خرید مرغ حدود ۳۰ درصد افزایش می‌یابد و دولت برای این زمان، مرغ های منجمد را ذخیره کرده تا مردم این مرغ ها را تهیه کنند.

وی با بیان اینکه دولت برای ذخیره هر کیلوگرم مرغ منجمد ۲۰۰۰ تومان زیان داده است، ادامه داد: باید این فرهنگ‌سازی صورت می‌گرفت که مرغ منجمد تفاوتی با مرغ گرم ندارد، چرا مردم باید مرغ ۹۰۰۰ تومانی ‌بخرند؟

یوسفی افزود: مصرف‌کنندگان باید هر کیلوگرم مرغ را از میادین اصلی به قیمت ۶۹۸۰ تومان تهیه کنند یا مرغ منجمد را کیلویی ۵۶۰۰ تومان بخرند، چرا مردم به این وضعیت دامن می‌زنند؟ وزیر جهاد کشاورزی چندین‌ بار قیمت واقعی مرغ را اعلام کرده است. دولت مرغ‌های منجمد را برای این زمان ذخیره کرده است، حالا اگر کسی به این موضوع توجه ندارد و می‌خواهد مرغ کیلویی ۱۰ هزار تومانی بخرد، خودش می‌داند.

رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی همچنین گفت: وقتی تقاضای مرغ ۳۰ درصد افزایش می‌یابد ممکن است بعضی‌ها بی‌انصافی کنند و قیمت را بالا‌ ببرند.

یوسفی در عین حال تصریح کرد: به هیچ عنوان قیمت ۸۵۰۰ و چنین قیمت هایی مورد تایید نیست، قیمت واقعی هر کیلوگرم مرغ ۷۵۰۰ تومان است به شرطی که بتواند در طول سال با نوسان حداکثر پنج درصدی ثابت بماند. به گفته وی در حال حاضر حداقل بین ۷۰ تا ۷۵ درصد مرغ تهران از سایر استان‌ها تامین می‌شود و در این روزهای سال مرغ های موجود در استان های مختلف در خود آن استان ها مصرف می‌شود و کمتر به تهران می‌آید. این موضوع باعث می‌شود عرضه مرغ در تهران کمتر شود در حالی که تقاضای مرغ در تهران تغییری نکرده است.

یوسفی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ در این روزها به انصاف فروشندگان بر می‌گردد، ادامه داد: قیمت مرغ زنده تفاوتی با قبل نکرده است. وی ادامه داد: اگر به مراکز خرید در مرکز شهر یا پایین شهر برویم متوجه می‌شویم که قیمت مرغ در مراکز خرید در بالای شهر متفاوت است. در حالی که قیمت مرغ زنده و هزینه کشتار برای همگی آنها یکسان بوده است. این تفاوت قیمت مربوط به انصاف فروشندگان است.

رییس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان این‌که عرضه و تقاضا تعیین‌کننده قیمت مرغ است، تصریح کرد: سه ماه پیش تولید‌کنندگان برای هر کیلوگرم مرغ ۲۰۰۰ تومان زیان می‌دادند، درحال حاضر نیز هر کیلوگرم تخم‌مرغ برای تولید‌کنندگان ۱۰۰۰ تومان زیان دارد. در این وضعیت کسی احوال تولید‌کنندگان را می‌پرسد؟ واقعا مرغداران تا کی می‌توانند زیان دهند و تولید کنند؟ سرانجام مجبور می‌شوند تولید‌شان را کم کنند تا زیان‌شان جبران شود.

 
 چاپ خبر


نظر

 
 
  
ارسال

نمایندگان خدمات پس از فروش

مشکلی با محصولات گرم ایران دارید؟ نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش را بیابید...

جستجو

خدمات مشتریان گرم‌ایران

سوالات خود را از طریق تلفن 36154-051 و یا سایر روش ها با ما درمیان بگذارید...

تماس